Azərbaycan Onkoloqlar Cəmiyyətinin iclası (12.01.2026)
12 yanvar 2026-cı il tarixində saat 15:00-da Azərbaycan Onkoloqlar Cəmiyyətinin iclası Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Milli Onkologiya Mərkəzində böyük konfrans zalında keçiriləcək.
İclasın gündəliyi:
1. Asiya Elmlər Akademiyası adından salamlama nitqi və Asiya Elmlər Akademiyası haqqında qısa məlumat – Elçin Xəlilov, Asiya Elmlər Akademiyasının (AEA, Çin, Honkonq) Prezidenti, ÇXR-nin “Ali kateqoriyalı Milli İstedadı”, akademik (AEA, Beynəlxalq Elmlər Akademiyası (Avstriya), Rusiya Mühəndislik Akademiyası), professor, geologiya-mineralogiya elmləri doktoru.
2. Onkologiyada elmi tədqiqatların irəliləyiş nəticələri – Şamil Qantsev, Başqırdıstan Elmlər Akademiyasının və Asiya Elmlər Akademiyasının akademiki, professor, tibb elmləri doktoru, Başqırdıstan Respublikasının Respublika Klinik Onkologiya Dispanserinin direktoru (Ufa şəhəri).

Заседание Общества онкологов Азербайджана (12.01.2026)
12 января 2026 года в 15:00 состоится заседание Общества онкологов Азербайджана в большом конференц-зале Национального Центра Онкологии Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики.
Повестка дня заседания:
1.Приветственное слово от имени Азиатской академии наук и краткая информация об Азиатской академии наук — Эльчин Халилов, Президент Азиатской академии наук (ААН, Китай, Гонконг), «Национальный талант высшей категории КНР», академик (ААН, Международной академии наук (Австрия), Российской инженерной академии), профессор, доктор геолого-минералогических наук.
2.Прорывные результаты научных исследований в онкологии — Шамиль Ганцев, Академик Академии Наук Башкортостана и Азиатской Академии Наук, Профессор, Доктор медицинских наук, Директор Республиканского клинического онкологического диспансера  Башкортостана, г. Уфа.