“Süd vəzi xərçəngi diaqnostikası və müalicəsində yeni era” Vebinar
Millli Onkologiya Mərkəzi və Azərbaycan Onkoloqlar Cəmiyyətinin birgə təşkili ilə 2 sentyabr 2022-ci il tarixində “Süd vəzi xərçəngi diaqnostikası və müalicəsində yeni era” adlı vebinar keçiriləcək.
Vebinarda professor Laszlo Tabar süd vəzi xərçənginin diaqnostikası və müalicəsində çox mühüm yeniliyi əhatə edəcək mövzu ilə çıxış edəcək.
Dr. Laszlo Tabar dünya miqyasında süd vəzi xərçəngi ilə mübarizədə mühüm töhfə vermiş və 40 ildən çox davam edən karyerasında bu xəstəlik ilə bağlı vacib yeniliklərə imza atmışdır. O, İsveçrə Uppsala Universitetinin radiologiya üzrə professoru, Falun Mərkəzi Xəstəxanasının Mamoqrafiya şöbəsinin tibbi direktoru, Amerika Birləşmiş Ştatlarında çoxsaylı süd vəzi mərkəzlərinin məsləhətçi radioloqu, “Randomized Controlled Breast Cancer Screening” layihəsinin rəhbəri, “Mammography Education Inc.”-in prezidentidir.
Tədbir ingilis dilində ZOOM platforması üzərindən onlayn şəkildə keçiriləcək.
Tarix: 2 sentyabr 2022-ci il, saat 19:00
“Süd vəzi xərçəngi diaqnostikası və müalicəsində yeni era” vebinarına qeydiyyat bu link vasitəsi ilə aparılır: http://mom.gov.az/?smode=register&item=843&lang=az
Son qeydiyyat tarixi: 01 sentyabr, 2022 saat 12:00
Tədbirin başlamasına 24 saat qalmış qeydiyyat zamanı qeyd etdiyiniz elektron ünvana iştirak üçün link və məlumat göndəriləcək.

Вебинар "Новая эра в диагностике и лечении рака молочной железы"
Вебинар "Новая эра в диагностике и лечении рака молочной железы" будет проведен при организации Национального Центра Онкологии и Азербайджанского Общества Онкологов.
На вебинаре профессор Ласло Табар расскажет об очень важных инновациях в диагностике и лечении рака молочной железы. За свою карьеру, продолжающуюся более 40 лет, профессор Ласло Табар сделал важные инновации и внес значительный вклад во всемирную борьбу с раком молочной железы.
Доктор Ласло является профессором радиологии в Медицинской школе Уппсальского университета, заведующим отделением маммографии в центральной больнице Фалуна, консультантом-рентгенологом в многочисленных комплексных центрах молочной железы в США, руководителем проекта рандомизированного контролируемого проекта по скринингу рака молочной железы и президентом компании Mammography Education, Inc.
Мероприятие будет проводиться на английском языке на платформе ZOOM.
Дата:  2 сентября 2022 года - 07:00 PM
Ссылка для регистрацииhttp://mom.gov.az/?smode=register&item=843&lang=az
Последняя дата регистрации: 01 сентября 2022 - 12:00 PM
За 24 часа до начала мероприятия на указанный вами при регистрации адрес электронной почты будет отправлена ссылка и информация для участия.